ایرن

گونه‌ای دیگر از واژه ایران

جنسیت اسم ایرن

دختر

ایرن به انگلیسی

iren

تعداد ایرن ها در ایران

922

تلفظ ایرن به فارسی

ايرِن

ریشه اسم ایرن

فارسی

تلفظ ایرن به انگلیسی

/iren/

رنگ اسم ایرن

طلایی

ابجد اسم ایرن

261

ابجد وسیط اسم ایرن

21

ابجد صغیر اسم ایرن

9

درباره نام ایرن

ایرن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ایرن دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ایرن که در انگلیسی به صورت iren نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 922 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ایرن

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ایرن و معنی اسم ایرن

ریشه اسم ایرن

همانطور که گفتیم ریشه اسم ایرن فارسی می باشد و تلفظ ایرن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ايرِن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /iren/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ایرن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ایرن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ایرن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گونه‌ای دیگر از واژه ایران، نام ملکه روم شرقی، به یونانی به معنای صلح و دوستی

معنی اسم ایرن در لغت نامه دهخدا:
مایه شیر


معنی اسم ایرن در فرهنگ فارسی:
تراژدی اثر ولتر و آخرین تراژدی است که وی نوشته و موفقیت نصیب او گردید .
مایه شیر

معنی اسم ایرن در ثبت احوال

گونه‌اي ديگر از واژه‌ي ايران، گ ايران.

حروف ابجد و طالع بینی نام ایرن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ایرن عدد " 261 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ایرن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ایرن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ایرن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ایرن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جوانمرد، آدمی، انسان، منسوب به داریوش اوّل

پدر فتح

گرانمایه و با ارزش، آسوده و آرام

دارای شکوه و شوکت

از صحابه ی رسول اکرم (ص) و از خلفای راشدین ،نام خلیفه دوم

نرگس نو شکفته

ترکیبی از دو اسم محمد و طاهر (ستوده و پاک)

آبراهه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید