ایرسا

آلیسا، رنگین کمان

جنسیت اسم ایرسا

دختر

ایرسا به انگلیسی

irsa

تعداد ایرسا ها در ایران

660

تلفظ ایرسا به فارسی

ايرسا

ریشه اسم ایرسا

یونانی

تلفظ ایرسا به انگلیسی

/irsā/

رنگ اسم ایرسا

نیلی

ابجد اسم ایرسا

272

ابجد وسیط اسم ایرسا

20

ابجد صغیر اسم ایرسا

11

درباره نام ایرسا

ایرسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ایرسا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ایرسا که در انگلیسی به صورت irsa نوشته میشود و به دلیل ریشه یونانی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 660 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ایرسا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ایرسا و معنی اسم ایرسا

ریشه اسم ایرسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ایرسا یونانی می باشد و تلفظ ایرسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ايرسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /irsā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ایرسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ایرسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ایرسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ایرسا در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (زیست‌شناسی) ریشۀ گیاه سوسن جبلی که پوست آن سرخ یا کبودرنگ و مغز آن زرد و خوش‌بو و به کلفتی انگشت است و در طب به کار می‌ رود، بیخ سوسن.
۲. = رنگین‌کمان

معنی اسم ایرسا در ثبت احوال

(معرب از يوناني iris) زنبق سفيد، سوسن، آيرس، نام بيخ سوسن آسمون‌گون.

حروف ابجد و طالع بینی نام ایرسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ایرسا عدد " 272 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ایرسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ایرسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ایرسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ایرسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زيبارويي از ايل و قبيله

ترکیب دو اسم علی و صدرا (شریف و ارج دهنده)

زن كمر باريك

جمع آيه، نشانه‌ها، علامت‌ها

پاک، مبارک، منزه، قدیس

بی مانند، بدون همتا، يگانه

مرد نیرومند و مقاوم

ترکیب دو اسم محمد و فواد (ستوده و قلب)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید