ایرانا

ای ایران

جنسیت اسم ایرانا

دختر

ایرانا به انگلیسی

irana

تعداد ایرانا ها در ایران

630

تلفظ ایرانا به فارسی

ریشه اسم ایرانا

تلفظ ایرانا به انگلیسی

/irāna/

رنگ اسم ایرانا

نارنجی

ابجد اسم ایرانا

ابجد وسیط اسم ایرانا

23

ابجد صغیر اسم ایرانا

11

درباره نام ایرانا

ایرانا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ایرانا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ایرانا که در انگلیسی به صورت irana نوشته میشود و به دلیل ریشه که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 630 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ایرانا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ایرانا و معنی اسم ایرانا

ریشه اسم ایرانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ایرانا می باشد و تلفظ ایرانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /irāna/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ایرانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ایرانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ایرانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به ایران
ایران: مکان آریاییان، نام کشور و سرزمین عزیز ما

معنی اسم ایرانا در ثبت احوال

(ايران + ا (پسوند نسبت))، منسوب به ايران، مربوط به ايران، ايراني.

حروف ابجد و طالع بینی نام ایرانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ایرانا عدد " " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ایرانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ایرانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ایرانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ایرانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبارو، پیروزکننده، دخترخورشید

آفریده خداوند، داده شاه، بخشیده شاه

دانا، شناسنده خدا از طریق عرفان

خلق شدن

دوست خداوند، لقب حضرت ابراهیم (ع)

ترکیب دو اسم مهر و آفاق (مهربانی و عالم)

ترکیب دو اسم محمد و معز (ستوده و عزت دهنده)

رخسانا، مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید