ایدا

آیدا، شاد خوشحال

جنسیت اسم ایدا

دختر

ایدا به انگلیسی

iyda

تعداد ایدا ها در ایران

1,581

تلفظ ایدا به فارسی

ايدا

ریشه اسم ایدا

ترکی

تلفظ ایدا به انگلیسی

/iydā/

رنگ اسم ایدا

طلایی

ابجد اسم ایدا

16

ابجد وسیط اسم ایدا

16

ابجد صغیر اسم ایدا

7

درباره نام ایدا

ایدا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ایدا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ایدا که در انگلیسی به صورت iyda نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,581 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ایدا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ایدا و معنی اسم ایدا

ریشه اسم ایدا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ایدا ترکی می باشد و تلفظ ایدا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ايدا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /iydā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ایدا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ایدا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ایدا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آیدا، شاد و خوشحال، یاری نمودن

معنی اسم ایدا در ثبت احوال

ياري نمودن.

حروف ابجد و طالع بینی نام ایدا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ایدا عدد " 16 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ایدا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ایدا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ایدا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ایدا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پاك، منزه

ماه جوانمرد

ترکیب دو اسم امیر و پوریا (فرمانروا و بسیار دارنده)

کسی كه سجده می‌كند، سجده كننده

نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)

بنده حضرت ابوالفضل عباس (ع )

پاک تر، مقدس تر

بنده خالص خداوند، بسیار راستگو و درستکار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید