اکرام

بزرگداشت، احترام‌ كردن، گرامی داشتن، احسان

جنسیت اسم اکرام

دختر

اکرام به انگلیسی

ekram

تعداد اکرام ها در ایران

2,024

تلفظ اکرام به فارسی

اِکرام

ریشه اسم اکرام

عربی

تلفظ اکرام به انگلیسی

/ekrām/

رنگ اسم اکرام

صورتی

ابجد اسم اکرام

262

ابجد وسیط اسم اکرام

22

ابجد صغیر اسم اکرام

10

درباره نام اکرام

اکرام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اکرام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اکرام، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,024 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اکرام

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم اکرام و معنی اسم اکرام

ریشه اسم اکرام

همانطور که گفتیم ریشه اسم اکرام عربی می باشد و تلفظ اکرام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِکرام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ekrām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اکرام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اکرام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اکرام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اکرام در فرهنگ فارسی عمید :
۱. بزرگ داشتن؛ گرامی داشتن.
۲. احترام کردن.
۳. بخشش کردن.

معنی اسم اکرام در فرهنگ فارسی معین :
۱. بزرگ داشتن ، احترام کردن ۲. نیکی کردن ۳. بزرگداشت ، حرمت ۴. احسان ، نیکی .

معنی اسم اکرام در ثبت احوال

1- بزرگداشت، گرامي داشتن، احترام‌كردن، حرمت، احسان؛ 2- از واژه‌هاي قرآني.

حروف ابجد و طالع بینی نام اکرام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اکرام عدد " 262 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اکرام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اکرام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اکرام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اکرام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شبيه به نيل

با نمک، خوشایند، دوست داشتنی

جلوه ها، نشانه ها

آرام، آهسته، بردبار

زیبارو و گران‌بها

دختران صبور و بردبار، از القاب حضرت زینب (س)

یکرنگ، بی ریا، ساینده

نگهبان ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید