اوژن

به زمین افکننده، از بین برنده دشمن

جنسیت اسم اوژن

پسر

اوژن به انگلیسی

ozhan

تعداد اوژن ها در ایران

738

تلفظ اوژن به فارسی

اوژَن

ریشه اسم اوژن

فارسی

تلفظ اوژن به انگلیسی

/ožan/

رنگ اسم اوژن

آبی

ابجد اسم اوژن

57

ابجد وسیط اسم اوژن

17

ابجد صغیر اسم اوژن

17

درباره نام اوژن

اوژن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اوژن پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اوژن که در انگلیسی به صورت ozhan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 738 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اوژن

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم اوژن و معنی اسم اوژن

ریشه اسم اوژن

همانطور که گفتیم ریشه اسم اوژن فارسی می باشد و تلفظ اوژن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اوژَن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ožan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اوژن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اوژن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اوژن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اوژن در فرهنگ فارسی عمید:
۱. = اوژندن
۲. اوژنده، اوژننده (در ترکیب با کلمۀ دیگر)، شیراوژن


معنی اسم اوژن در ثبت احوال

(در قديم) اوژندن، افكندن؛ اوژننده، افكننده، اندازنده.

حروف ابجد و طالع بینی نام اوژن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اوژن عدد " 57 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اوژن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اوژن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اوژن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اوژن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام پهلوان ایرانی، از شخصیت‌های شاهنامه

غزال، معشوق زیبا، چشم زیبا،تندرونده

فیروزه، سنگ معدنی گران‌بها

مثل ماه، شبيه به ماه، (به مجاز) زيبارو

زیباروی عزیز و گرامی چون چشم

صفت سرو، راست، از شخصیتهای شاهنامه

گل سرخ رنگ، صورت سرخ و زیبا

با مهر و محبت، نیکی کننده، رحم کننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید