اولدوز

ستاره

جنسیت اسم اولدوز

دختر

اولدوز به انگلیسی

oldoz

تعداد اولدوز ها در ایران

1,146

تلفظ اولدوز به فارسی

اولدوز

ریشه اسم اولدوز

ترکی

تلفظ اولدوز به انگلیسی

/oldoz/

رنگ اسم اولدوز

نیلی

ابجد اسم اولدوز

54

ابجد وسیط اسم اولدوز

30

ابجد صغیر اسم اولدوز

27

درباره نام اولدوز

اولدوز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اولدوز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اولدوز که در انگلیسی به صورت oldoz نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,146 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اولدوز

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم اولدوز و معنی اسم اولدوز

ریشه اسم اولدوز

همانطور که گفتیم ریشه اسم اولدوز ترکی می باشد و تلفظ اولدوز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اولدوز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /oldoz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اولدوز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اولدوز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اولدوز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ستاره، اختر، کوکب، نجم

معنی اسم اولدوز در ثبت احوال

ستاره، اختر، كوكب، نجم.

حروف ابجد و طالع بینی نام اولدوز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اولدوز عدد " 54 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اولدوز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اولدوز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اولدوز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اولدوز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بسيار سپاسگزار

مؤنث مبارک، خوش یمن، خجسته، فرخنده، از نام‌های حضرت فاطمه (س)

زیبا چون ماه و پری

زیبا، درخشان

ترکیب دو اسم محمد و آریان (ستوده و آریایی)

روشن، آشكار، درخشان، تابان، مشهور

بی مانند، کمیاب، بی نظیر

مايه‌ي افتخار جهان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید