اوریا

شعله خداوند، نام مردی یهودی در زمان داوود (ع) که از فرماندهان سپاه بود

جنسیت اسم اوریا

پسر

اوریا به انگلیسی

oriya

تعداد اوریا ها در ایران

396

تلفظ اوریا به فارسی

اوريا

ریشه اسم اوریا

عبری

تلفظ اوریا به انگلیسی

/oriyā/

رنگ اسم اوریا

طلایی

ابجد اسم اوریا

218

ابجد وسیط اسم اوریا

26

ابجد صغیر اسم اوریا

11

درباره نام اوریا

اوریا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اوریا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اوریا، به خاطر ریشه عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 396 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اوریا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم اوریا و معنی اسم اوریا

ریشه اسم اوریا

همانطور که گفتیم ریشه اسم اوریا عبری می باشد و تلفظ اوریا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اوريا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /oriyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اوریا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اوریا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اوریا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شعله خداوند، نام مردی یهودی در زمان داوود (ع) که از فرماندهان سپاه بود

معنی اسم اوریا در ثبت احوال

۱- (= عوريا) شعله‌ي خدا؛ ۲- (اَعلام) نام مردي هتي (حتي) كه يهودي شد و فرمانده‌ي لشكر داوود گرديد.

حروف ابجد و طالع بینی نام اوریا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اوریا عدد " 218 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اوریا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اوریا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اوریا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اوریا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

به هراس اندازنده، ترسناک، از شخصیت‌های شاهنامه، نام پادشاه تورانی

سردار سپاه، فرمانده لشکر، بزرگ، حاکم، شاه، رهبر

راستی، حقیقی، واقعی

مرد مقدس، نام هفتمین پادشاه اشکانی

نورِ دین، روشنایی و فروغ دین

نور هدایت و رستگاری

عظمت، بزرگی، (به مجاز) خداوند

پسر آریایی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید