اورنگ

تخت پادشاهی، (به مجاز) فر و شکوه

جنسیت اسم اورنگ

پسر

اورنگ به انگلیسی

owrang

تعداد اورنگ ها در ایران

1,964

تلفظ اورنگ به فارسی

اورنگ

ریشه اسم اورنگ

فارسی

تلفظ اورنگ به انگلیسی

/o(w)rang/

رنگ اسم اورنگ

قرمز

ابجد اسم اورنگ

277

ابجد وسیط اسم اورنگ

25

ابجد صغیر اسم اورنگ

16

درباره نام اورنگ

اورنگ یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اورنگ پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اورنگ که در انگلیسی به صورت owrang نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,964 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اورنگ

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم اورنگ و معنی اسم اورنگ

ریشه اسم اورنگ

همانطور که گفتیم ریشه اسم اورنگ فارسی می باشد و تلفظ اورنگ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اورنگ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /o(w)rang/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اورنگ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اورنگ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اورنگ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اورنگ در لغت نامه دهخدا:
تخت پادشاهان. تخت پادشاهی. سریر و تخت.

معنی اسم اورنگ در فرهنگ فارسی معین:
فر، شکوه، شأن .
مکر، فریب، حیله .
تخت پادشاهی، سریر.

معنی اسم اورنگ در فرهنگ فارسی عمید:
۱. عقل و دانش.
۲. سریر، تخت پادشاهی.
۳. [مجاز] فر و شکوه و زیبایی، جاه و جلال

معنی اسم اورنگ در ثبت احوال

۱- (در قديم) تخت و سرير (پادشاهي)؛ ۲- (به مجاز) فر، شأن، شكوه.

حروف ابجد و طالع بینی نام اورنگ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اورنگ عدد " 277 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اورنگ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اورنگ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اورنگ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اورنگ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیبی از دو اسم محمد و رضا (ستوده و خشنود)

فراخ، وسیع

ترکیب دو اسم محمد و بهراد (ستوده و جوانمرد نیکو)

سنگ های قیمتی، (به مجاز) اصل و نسب

توانا، نيرومند

آزاده، جوانمرد، بخشنده

فرمانروا، پادشاه، سردار

تفأل، فال نیک، دعای خیر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید