انیس

همدم، مصاحب، هم نشین، محبوب و مطلوب

جنسیت اسم انیس

دختر

انیس به انگلیسی

anis

تعداد انیس ها در ایران

54,702

تلفظ انیس به فارسی

اَنيس

ریشه اسم انیس

عربی

تلفظ انیس به انگلیسی

/anis/

رنگ اسم انیس

قرمز

ابجد اسم انیس

121

ابجد وسیط اسم انیس

13

ابجد صغیر اسم انیس

13

درباره نام انیس

انیس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم انیس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم انیس، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 54,702 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم انیس

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم انیس و معنی اسم انیس

ریشه اسم انیس

همانطور که گفتیم ریشه اسم انیس عربی می باشد و تلفظ انیس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَنيس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /anis/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم انیس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم انیس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم انیس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم انیس در لغت‌نامه دهخدا :
مونس. انس دهنده. انس گیرنده.خوگرفته شده. همدم و غمخوار و مصاحب. همدم و یار و رفیق و دوست و مصاحب. هم خو و هم طبع و هم خصلت.

معنی اسم انیس در فرهنگ فارسی عمید :
انس‌گیرنده، خوی‌گیرنده. یار، همدم.

معنی اسم انیس در فرهنگ فارسی معین :
همدم، همنشین.

معنی اسم انیس در ثبت احوال

۱- انس گيرنده، همدم، مصاحب، هم‌نشين؛ ۲-(به مجاز) محبوب و مطلوب.

حروف ابجد و طالع بینی نام انیس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم انیس عدد " 121 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم انیس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم انیس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم انیس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم انیس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درختی بلند و زینتی، معشوق خوش قد و قامت

والایی، بزرگواری، بلندی

یگانه، یکتا، یکی از نام‌های خداوند

جلال و شکوه خداوند

داریوش، نام پادشاهی پیش از ساسانیان

دارنده، ثروتمند، از نام‌های پروردگار، داریوش سوم از پادشاهان ایران

بي‌مانند، بي‌همتا، یگانه

مورد پسند و احترام ایل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید