انیسا

بانوی همدم، دختری که مونس انسان است

جنسیت اسم انیسا

دختر

انیسا به انگلیسی

anisa

تعداد انیسا ها در ایران

5,238

تلفظ انیسا به فارسی

اَنيسا

ریشه اسم انیسا

فارسی , عربی

تلفظ انیسا به انگلیسی

/anisā/

رنگ اسم انیسا

نارنجی

ابجد اسم انیسا

122

ابجد وسیط اسم انیسا

14

ابجد صغیر اسم انیسا

14

درباره نام انیسا

انیسا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم انیسا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم انیسا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 5,238 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم انیسا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم انیسا و معنی اسم انیسا

ریشه اسم انیسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم انیسا فارسی , عربی می باشد و تلفظ انیسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَنيسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /anisā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم انیسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم انیسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم انیسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به اَنیس، بانوی همدم، دختری که مونس انسان است.

معنی اسم انیسا در ثبت احوال

(اَنيس + ا (پسوند نسبت))، منسوب به اَنيس

حروف ابجد و طالع بینی نام انیسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم انیسا عدد " 122 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم انیسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم انیسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم انیسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم انیسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

همسر کوروش پادشاه هخامنشی

آراينده‌ي ماه، زيب و زينت ماه

ترکیب دو اسم محمد و سامان (ستوده و آرام)

ترکیب دو اسم امیر و کیوان (فرمانروا و پادشاه گیتی)

شاد و خوشحال، درون ماه، مثل ماه، فرشته، گياهي كه كنار آب مي‌رويد

درستكار، صحيح العمل

بی مرگ، جاوید

بخشنده چون خورشید، بزرگوار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران