انوش

جاویدان، بی‌مرگ

جنسیت اسم انوش

پسر

انوش به انگلیسی

anush

تعداد انوش ها در ایران

4,574

تلفظ انوش به فارسی

اَنوش

ریشه اسم انوش

فارسی

تلفظ انوش به انگلیسی

/anuš/

رنگ اسم انوش

نارنجی

ابجد اسم انوش

357

ابجد وسیط اسم انوش

9

ابجد صغیر اسم انوش

15

درباره نام انوش

انوش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم انوش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم انوش، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,574 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم انوش

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم انوش و معنی اسم انوش

ریشه اسم انوش

همانطور که گفتیم ریشه اسم انوش فارسی می باشد و تلفظ انوش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَنوش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /anuš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم انوش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم انوش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم انوش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بی‌مرگ، شخص جاویدان، دارنده لوح جاویدان، با ظرافت


معنی اسم انوش در ثبت احوال

بي‌مرگ و جاويدان.

حروف ابجد و طالع بینی نام انوش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم انوش عدد " 357 " و ابجد وسیط " 9 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم انوش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم انوش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم انوش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم انوش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سوری، ثریا

نسیم، باد ملایم، باد خنک

ترکیب دو اسم محمد و مسیح (ستوده و لقب حضرت عیسی(ع))

محکم، پابرجا

پادشاه آتش

دلیل و حجت دین

نیرومند، قدرتمند، توانا، دلیر

دارای فضیلت و برتری در علم، نيكو، پسنديده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید