انور

روشن تر، درخشان تر، تابناک تر

جنسیت اسم انور

پسر

انور به انگلیسی

anvar

تعداد انور ها در ایران

38,127

تلفظ انور به فارسی

اَنوَر

ریشه اسم انور

عربی

تلفظ انور به انگلیسی

/anvar/

رنگ اسم انور

قرمز

ابجد اسم انور

257

ابجد وسیط اسم انور

17

ابجد صغیر اسم انور

14

درباره نام انور

انور یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم انور را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم انور، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 38,127 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم انور

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم انور و معنی اسم انور

ریشه اسم انور

همانطور که گفتیم ریشه اسم انور عربی می باشد و تلفظ انور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَنوَر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /anvar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم انور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم انور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم انور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم انور در فرهنگ فارسی عمید:
۱. روشن‌تر؛ درخشان‌تر؛ تابناک‌تر.
۲. نورانی؛ درخشان.
۳. مبارک؛ گرامی.

معنی اسم انور در فرهنگ فارسی معین:
روشن تر، درخشان تر.

معنی اسم انور در فرهنگ فارسی:
۱ - روشنتر درخشانتر تابناکتر فروزانتر . ۲ - تابناک درخشان .

معنی اسم انور در ثبت احوال

۱- روشن‌تر، روشن، نوراني؛ ۲- (به گونه احترام) (به مجاز) مبارك، گرامي.

حروف ابجد و طالع بینی نام انور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم انور عدد " 257 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم انور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم انور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم انور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم انور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شراره آتش، روشنی

پاسخ گو، روا کننده حاجت، از نام های پروردگار

مرد نیرومند و مقاوم

رمه‌يار، چوپان، گوسفندچران

ترکیبی از دو اسم امید و رضا (انتظار و خشنود)

(به مجاز) خجسته، مبارك، با شكوه، جذاب، دلپذير

گلی که در فصل بهار می‌روید و دارای رنگ‌های گوناگون است

آتش جاوید، از شخصیتهای شاهنامه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید