انفال

هشتمین سوره قرآن، غنیمت دادن

جنسیت اسم انفال

دختر

انفال به انگلیسی

anfal

تعداد انفال ها در ایران

828

تلفظ انفال به فارسی

اَنفال

ریشه اسم انفال

عربی

تلفظ انفال به انگلیسی

/anfāl/

رنگ اسم انفال

بنفش

ابجد اسم انفال

162

ابجد وسیط اسم انفال

18

ابجد صغیر اسم انفال

18

درباره نام انفال

انفال یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم انفال را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم انفال، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 828 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم انفال

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم انفال و معنی اسم انفال

ریشه اسم انفال

همانطور که گفتیم ریشه اسم انفال عربی می باشد و تلفظ انفال در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَنفال " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /anfāl/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم انفال بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم انفال در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم انفال در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم انفال در لغت نامه دهخدا:
سوره هشتم از قرآن، سوره ای مدنی و دارای ۷۵ آیه، غنیمت دادن، نَفَل دادن

معنی اسم انفال در فره نگ معین:
غنیمت ها، بهره ها

معنی اسم انفال در فرهنگ فارسی عمید:
هشتمین سوره قرآن کریم، مدنی، دارای ۷۵ آیه، بدر

معنی اسم انفال در ثبت احوال

۱- سوره‌ي هشتم از قرآن كريم داراي هفتاد و شش آيه؛ ۲- اموال عمومي.

حروف ابجد و طالع بینی نام انفال

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم انفال عدد " 162 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم انفال گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم انفال چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم انفال

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم انفال

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نیکوکار

منسوب به زلف، (مجاز) زيبايی زلف معشوق

ترکیب دو اسم محمد و عیسی (ستوده و نجات‌ دهنده)

منسوب به ثمین، گران‌بها

خوشی، آسایش، یکی از اسامی بهشت

نام قله‌ای معروف از رشته کوه‌های زاگرس در استان فارس

دارنده‌ی روح خوب و نیک‌اندیش

مهربان تر، خوشخوتر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید