انسیه

رام، آدمی، سازگار با مردم ، از نام‌های حضرت فاطمه

جنسیت اسم انسیه

دختر

انسیه به انگلیسی

ensiyye

تعداد انسیه ها در ایران

107,355

تلفظ انسیه به فارسی

اِنسیّه

ریشه اسم انسیه

عربی

تلفظ انسیه به انگلیسی

/ensiyye/

رنگ اسم انسیه

طلایی

ابجد اسم انسیه

126

ابجد وسیط اسم انسیه

18

ابجد صغیر اسم انسیه

18

درباره نام انسیه

انسیه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم انسیه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم انسیه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 107,355 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم انسیه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم انسیه و معنی اسم انسیه

ریشه اسم انسیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم انسیه عربی می باشد و تلفظ انسیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِنسیّه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ensiyye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم انسیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم انسیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم انسیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم انسیه در لغت‌نامه دهخدا :
منسوب به انس که به معنی خو گرفتن و الفت نمودن است. مقابل وحشیه.

معنی اسم انسیه در واژه‌نامه آزاد :
از نام‌های حضرت فاطمه به معنی انسایت، خو گرفتن، انیس، مونس، همدم، مونث انسی، مربوط به اِنس، انسانی.

معنی اسم انسیه در ثبت احوال

‌(‌اِنس‌= ‌انسان،‌ بشر‌+ ايه (پسوند نسبت))، مربوط به انس، منسوب به انس، انساني، آدمي.

حروف ابجد و طالع بینی نام انسیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم انسیه عدد " 126 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم انسیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم انسیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم انسیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم انسیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روزها، روشنایی، زندگی

ترکیب دو اسم محمد و عرشیا (ستوده و ملکوتی)

پاک، نیکو، خوش‌بو

ترکیب دو اسم فیض و محمد (بخشش و ستوده)

خالص، نام همسر حضرت ابراهيم (ع) و مادر اسحاق (ع)

بزرگوار

توانا، مالک، مسلط، از نام های پروردگار

پاک، پاکیزه، نیکو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران