انتصار

کمک کردن، یاری يافتن، نصرت يافتن، پيروزی يافتن

جنسیت اسم انتصار

دختر

انتصار به انگلیسی

entesar

تعداد انتصار ها در ایران

2,510

تلفظ انتصار به فارسی

اِنتصار

ریشه اسم انتصار

عربی

تلفظ انتصار به انگلیسی

/entesār/

رنگ اسم انتصار

زرد

ابجد اسم انتصار

742

ابجد وسیط اسم انتصار

22

ابجد صغیر اسم انتصار

13

درباره نام انتصار

انتصار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم انتصار دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم انتصار که در انگلیسی به صورت entesar نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,510 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم انتصار

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم انتصار و معنی اسم انتصار

ریشه اسم انتصار

همانطور که گفتیم ریشه اسم انتصار عربی می باشد و تلفظ انتصار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِنتصار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /entesār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم انتصار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم انتصار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم انتصار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم انتصار در فرهنگ فارسی عمید :
۱. نصرت یافتن؛ پیروزی یافتن؛ پیروز شدن بر دشمن.
۲. یاری دادن؛ کمک رساندن.

معنی اسم انتصار در فرهنگ فارسی معین :
۱. یاری دادن ۲. یاری یافتن ۳. پیروزی یافتن .

معنی اسم انتصار در فرهنگ فارسی :
نصرت یافتن، پیروزی یافتن، پیروزشدن بردشمن
۱. یاری دادن نصرت دادن ۲. یاری یافتن نصرت یافتن ۳. پیروزی یافتن پیروز شدن غالب گردیدن ۴. داد ستدن .

معنی اسم انتصار در ثبت احوال

1- (در قديم) ياری دادن، کمک کردن؛ 2- ياری يافتن، نصرت يافتن، پيروزی يافتن، داد ستدن.

حروف ابجد و طالع بینی نام انتصار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم انتصار عدد " 742 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم انتصار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم انتصار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم انتصار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم انتصار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مانند عشق،مبارز بزرگ

هدهد ،شانه سر، دوشیزه

جوانمرد

ترکیب دو اسم علی و پاشا (بلندقدر و بزرگ)

ترکیب دو اسم امیر و عطا (پادشاه و بخشش)

ترکیب دو اسم محمد و مسعود (ستوده و نیک‌بخت)

با جلال و شكوه زاده شده، زاده‌ي با فر و شكوه و عظمت

رهایی یابنده، رستگار شونده، رستگار، پیروز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید