انار

میوه ای خوراکی با دانه های قرمز یا سفید فراوان و مزه ترش یا شیرین

جنسیت اسم انار

دختر

انار به انگلیسی

aban

تعداد انار ها در ایران

3,336

تلفظ انار به فارسی

انار

ریشه اسم انار

فارسی

تلفظ انار به انگلیسی

/aban/

رنگ اسم انار

بنفش

ابجد اسم انار

252

ابجد وسیط اسم انار

12

ابجد صغیر اسم انار

9

درباره نام انار

انار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم انار دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم انار که در انگلیسی به صورت aban نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,336 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم انار

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم انار و معنی اسم انار

ریشه اسم انار

همانطور که گفتیم ریشه اسم انار فارسی می باشد و تلفظ انار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " انار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aban/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم انار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم انار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم انار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم انار در فرهنگ فارسی عمید :
۱. میوه‌ای خوراکی با پوستی سفید یا سرخ، دانه‌های قرمز یا سفید آبدار، با مزۀ ترش یا شیرین که از آب آن رب تهیه می‌شود و در پختن برخی خوراک‌ها کاربرد دارد.
۲. درخت این میوه با برگ‌های ریز و سرخ‌رنگ و ساق ۀ خاردار.

معنی اسم انار در فرهنگ فارسی معین :
= نار: درختچه ای از تیره موردی ها دارای برگ های بیضوی و گل های قرمزرنگ . میوه اش درشت و دارای پوست سرخ و کلفت و دانه های آبدار و خوشمزه می باشد.

معنی اسم انار در ثبت احوال

انار

حروف ابجد و طالع بینی نام انار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم انار عدد " 252 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم انار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم انار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم انار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم انار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و قاسم (فرمانروا و قسمت کننده)

والا، بلندمرتبه

ملکوتی، آسمانی، منسوب به عرش

تجربه، امتحان

ترکیب دو اسم محمد و منان (ستوده و بخشنده)

ملکه، نام همسر امام حسین (ع) و مادر امام سجاد (ع)

آگرین، آتشين، آذرين، بسيار شجاع و پركار

مونث فاطر، از صفات و نام‌هاي خداوند، آفریننده، خالق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید