ام البنین

مادر پسران، لقب فاطمه‌ی کلابیه دومین همسر اميرالمؤمنين علی (ع) و مادر حضرت عباس‌ (ع)

جنسیت اسم ام البنین

دختر

ام البنین به انگلیسی

ommolbanin

تعداد ام البنین ها در ایران

357,018

تلفظ ام البنین به فارسی

ام‌البنين

ریشه اسم ام البنین

عربی

تلفظ ام البنین به انگلیسی

/ommolbanin/

رنگ اسم ام البنین

نیلی

ابجد اسم ام البنین

184

ابجد وسیط اسم ام البنین

28

ابجد صغیر اسم ام البنین

22

درباره نام ام البنین

ام البنین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ام البنین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ام البنین که در انگلیسی به صورت ommolbanin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 357,018 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ام البنین

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ام البنین و معنی اسم ام البنین

ریشه اسم ام البنین

همانطور که گفتیم ریشه اسم ام البنین عربی می باشد و تلفظ ام البنین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ام‌البنين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ommolbanin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ام البنین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ام البنین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ام البنین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم ام و بنین :
ام: مادر
بنین: پسران

معنی اسم ام‌البنین در لغت‌نامه دهخدا :
از کنیزان امام موسی کا ظم (ع) و مادر امام رضا بود. وی از زنان فاضل زمان به‌شمار می‌آمد.

همسر امام علی (ع)

معنی اسم ام البنین در ثبت احوال

۱- مادر پسران؛ ۲- (اَعلام) لقب فاطمه‌ي کلابیه دومین همسر اميرالمؤمنين علي (ع) و مادر حضرت عباس‌ (ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام ام البنین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ام البنین عدد " 184 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ام البنین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ام البنین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ام البنین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ام البنین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صفت سرو، راست، از شخصیتهای شاهنامه

مونث ربیع، بهار

(به مجاز) مددكار، کمک کننده، قدرت، قسمتی از دست بین مچ و آرنج

همانند ماه، (به مجاز) زيبا رو

با نمک، خوشایند، دوست داشتنی

سعادتمند، نیک بخت، فرخنده، همایون

این‌ها، زیبایی، خوش اندامی، ظرافت

آهن، فولاد، نام مؤسس سلسه ی تیموریان یا گورکانیان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید