امین مهدی

ترکیب دو اسم امین و مهدی (امانتدار و هدایت شده)

جنسیت اسم امین مهدی

پسر

امین مهدی به انگلیسی

amin-mahdi

تعداد امین مهدی ها در ایران

1,398

تلفظ امین مهدی به فارسی

امين‌مهدي

ریشه اسم امین مهدی

عربی

تلفظ امین مهدی به انگلیسی

/a.-mahdi/

رنگ اسم امین مهدی

آبی

ابجد اسم امین مهدی

160

ابجد وسیط اسم امین مهدی

40

ابجد صغیر اسم امین مهدی

25

درباره نام امین مهدی

امین مهدی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امین مهدی پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امین مهدی که در انگلیسی به صورت amin-mahdi نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,398 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امین مهدی

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم امین مهدی و معنی اسم امین مهدی

ریشه اسم امین مهدی

همانطور که گفتیم ریشه اسم امین مهدی عربی می باشد و تلفظ امین مهدی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " امين‌مهدي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-mahdi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امین مهدی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امین مهدی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امین مهدی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امین و مهدی
امین: امانتدار، معتمد، درستکار، از القاب پیامبر اسلام(ص) و ‌لقب جبرئیل
مهدی: هدایت شده، ارشاد شده، نام امام زمان(عج)

معنی اسم امین مهدی در ثبت احوال

شخصي كه درستكار و هدايت شده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام امین مهدی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امین مهدی عدد " 160 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امین مهدی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امین مهدی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امین مهدی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امین مهدی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

حاجت ها، نیازها، خواسته ها

دارنده ی جاودانگی

زیبا چون ماه و پری

(به مجاز) شجاع و بی باک، نام یکی از یاران امام حسین(ع)

مانند در و گوهر، (به مجاز) گران بها و ارزشمند

پيوستن، عهد و پيمان

محافظ و نگهدارنده مادر

روشنایی دین، فروغ دین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید