امین طاها

ترکیب دو اسم امین و طاها (امانتدار و نام پیامبر)

جنسیت اسم امین طاها

پسر

امین طاها به انگلیسی

amin-taha

تعداد امین طاها ها در ایران

1,047

تلفظ امین طاها به فارسی

امين‌طاها(امين‌طه)

ریشه اسم امین طاها

عربی

تلفظ امین طاها به انگلیسی

/a.-tāhā/

رنگ اسم امین طاها

قرمز

ابجد اسم امین طاها

117

ابجد وسیط اسم امین طاها

33

ابجد صغیر اسم امین طاها

18

درباره نام امین طاها

امین طاها یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امین طاها پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امین طاها که در انگلیسی به صورت amin-taha نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,047 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امین طاها

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم امین طاها و معنی اسم امین طاها

ریشه اسم امین طاها

همانطور که گفتیم ریشه اسم امین طاها عربی می باشد و تلفظ امین طاها در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " امين‌طاها(امين‌طه) " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-tāhā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امین طاها بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امین طاها در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امین طاها در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امین و طاها:
امین: امانتدار، معتمد، درستکار، از القاب پیامبر اسلام(ص) و ‌لقب جبرئیل
طاها: نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)

معنی اسم امین طاها در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ي امين و طاها (طه).

حروف ابجد و طالع بینی نام امین طاها

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امین طاها عدد " 117 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امین طاها گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امین طاها چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امین طاها

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امین طاها

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرزند داریوش و برادر خشایارشاه

بنده امام علی(ع)، (به مجاز) دوستدار و ارادتمند امام علی(ع)

ابری که در شب آید، نام يكی از دختران امام موسی كاظم(ع)

سیراب، شاداب، تر و تازه

فردی که عاشق گل است

نام سوره ای در قرآن کریم

خانه، خانمان، قبیله، وطن، زادگاه

ترکیب دو اسم فتح و الله (پیروزی و خدا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید