امیمه

مادر کوچک و مهربان

جنسیت اسم امیمه

دختر

امیمه به انگلیسی

omaimah

تعداد امیمه ها در ایران

375

تلفظ امیمه به فارسی

امَيمَه

ریشه اسم امیمه

عربی

تلفظ امیمه به انگلیسی

/omaimah/

رنگ اسم امیمه

نارنجی

ابجد اسم امیمه

96

ابجد وسیط اسم امیمه

24

ابجد صغیر اسم امیمه

15

درباره نام امیمه

امیمه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیمه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیمه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 375 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیمه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم امیمه و معنی اسم امیمه

ریشه اسم امیمه

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیمه عربی می باشد و تلفظ امیمه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " امَيمَه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /omaimah/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیمه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیمه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیمه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم امیمه در لغت نامه دهخدا:
مصغر ام. مادر کوچک، سنگی که بدان سر شکنند،. ج، امائم، پتک آهنگری

معنی اسم امیمه در ثبت احوال

(مصغر ام یا امَه) 1- مادر کوچک و مهربان؛ 2- (اعلام) 1) امَیمَه بنت رقَیقَه، خواهر خدیجه ام المؤمنین و خاله ی فاطمه الزهرا (س) است؛ 2) امَیمۀ عبشمیَّه، بنت عبد شمس بن عبد مناف، زن شاعر جاهلی که در دوران جنگ های فِجار ش هرت یافت و قصایدی دربارۀ برخی رویدادهای آن جنگ و نیز در رثاء کشتگان آن سرود که پاره ای از آنها در اَغانی ابوالفرج اصفهانی مضبوط است.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیمه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیمه عدد " 96 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیمه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیمه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیمه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیمه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امین و علی (امانتدار و بلندقدر)

پارچه ابریشمی دارای نقش و نگار

دارای ناز شاهانه، موجب فخر شاه، نام یکی از نواهای موسیقی ایرانی

منسوب به کتان، (به مجاز) زیبا و باطراوت

جاوید، جاویدان، دارای روان جاوید

نام گیاهی خوش‌بو

برتری در دانش، هنر و اخلاق، فضیلت

نگاه کردن، تماشا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید