امیریحیی

ترکیب دو اسم امیر و یحیی (فرمانروا و تعمید دهنده)

جنسیت اسم امیریحیی

پسر

امیریحیی به انگلیسی

amir-yahya

تعداد امیریحیی ها در ایران

567

تلفظ امیریحیی به فارسی

اميریحیی

ریشه اسم امیریحیی

عربی , عبری

تلفظ امیریحیی به انگلیسی

/a.-yahyā/

رنگ اسم امیریحیی

آبی

ابجد اسم امیریحیی

289

ابجد وسیط اسم امیریحیی

61

ابجد صغیر اسم امیریحیی

19

درباره نام امیریحیی

امیریحیی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیریحیی پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیریحیی که در انگلیسی به صورت amir-yahya نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی , عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 567 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیریحیی

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم امیریحیی و معنی اسم امیریحیی

ریشه اسم امیریحیی

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیریحیی عربی , عبری می باشد و تلفظ امیریحیی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميریحیی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-yahyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیریحیی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیریحیی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیریحیی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و یحیی:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
یحیی: تعمید دهنده، نام پسر زکریا از پیامبران بنی‌اسرائیل

معنی اسم امیریحیی در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، امير و یحیی.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیریحیی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیریحیی عدد " 289 " و ابجد وسیط " 61 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیریحیی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیریحیی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیریحیی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیریحیی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دور و بعید

شاه‌دانه

پارسا و پرهیزگار

ترکیب دو اسم محمد و زهیر (ستوده و درخت پرشکوفه)

زیبا، آراسته، مزین

ترکیب دو اسم حسین و علی (نیکو و بلندقدر)

لقب حضرت عیسی (ع)

ترکیب دو اسم امیر و سامان (پادشاه و ترتیب)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید