امیرکیوان

ترکیب دو اسم امیر و کیوان (فرمانروا و پادشاه گیتی)

جنسیت اسم امیرکیوان

پسر

امیرکیوان به انگلیسی

amir-keyvan

تعداد امیرکیوان ها در ایران

816

تلفظ امیرکیوان به فارسی

اميرکیوان

ریشه اسم امیرکیوان

فارسی , عربی

تلفظ امیرکیوان به انگلیسی

/a.-keyvān/

رنگ اسم امیرکیوان

آبی

ابجد اسم امیرکیوان

338

ابجد وسیط اسم امیرکیوان

50

ابجد صغیر اسم امیرکیوان

23

درباره نام امیرکیوان

امیرکیوان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرکیوان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرکیوان، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 816 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرکیوان

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم امیرکیوان و معنی اسم امیرکیوان

ریشه اسم امیرکیوان

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرکیوان فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرکیوان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرکیوان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-keyvān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرکیوان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرکیوان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرکیوان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و کیوان:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
کیوان: زحل، پادشاه گیتی، محافظ و نگهبان شاه

معنی اسم امیرکیوان در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ) امير و کیوان.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرکیوان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرکیوان عدد " 338 " و ابجد وسیط " 50 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرکیوان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرکیوان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرکیوان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرکیوان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام نوعی گل زیبا

بزرگ زاده، شاهزاده، زاده ماه، زیبا

ترکیب دو اسم علی و اصغر (بلند مرتبه و کوچکتر)

دارنده هرچیز ارزشمند

نيك انديش

قرب و نزدیکی، همچنین نام یک گل

نوازنده، نام یکی از نوازندگان در زمان ساسانیان

زهره، ناهید، رب النوع عشق در نزد یونانی‌ها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید