امیرکیارش

ترکیب دو اسم امیر و کیارش (فرمانروا و پادشاه دلیر)

جنسیت اسم امیرکیارش

پسر

امیرکیارش به انگلیسی

amir-kiyarash

تعداد امیرکیارش ها در ایران

303

تلفظ امیرکیارش به فارسی

اميرکيارش

ریشه اسم امیرکیارش

فارسی , عربی

تلفظ امیرکیارش به انگلیسی

/a.-kiyāraš/

رنگ اسم امیرکیارش

نیلی

ابجد اسم امیرکیارش

782

ابجد وسیط اسم امیرکیارش

50

ابجد صغیر اسم امیرکیارش

17

درباره نام امیرکیارش

امیرکیارش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرکیارش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرکیارش، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 303 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرکیارش

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم امیرکیارش و معنی اسم امیرکیارش

ریشه اسم امیرکیارش

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرکیارش فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرکیارش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرکيارش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-kiyāraš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرکیارش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرکیارش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرکیارش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و کیارش:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
کیارش: پادشاه و شهریار دلیر، نام دومین پسر کیقباد پادشاه کیانی، از شخصیت‌ های شاهنامه

معنی اسم امیرکیارش در ثبت احوال

امير و پادشاه دلير.
حاكم شجاع.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرکیارش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرکیارش عدد " 782 " و ابجد وسیط " 50 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرکیارش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرکیارش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرکیارش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرکیارش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شنا و آب ورزی، شناوری، سعی و كوشش، جِد و جَهد

منسوب به مکه، اهل مکه

از شخصیت‌های شاهنامه، نام چهارمين پسر كيقباد، مرد همیشه پیروز، آرام گرفتن، دلیر

ترکیب دو اسم محمد و مبین (ستوده و آشکارکننده)

معصوم، بي‌گناه، پاك‌دامن

ترکیب دو اسم مهر و آفرین (محبت و آفرینش)

ترکیب دو اسم مهر و بانو (محبت و خانم)

امید، آرزو، زن خوش آواز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید