امیرکسرا

ترکیب دو اسم امیر و کسرا (فرمانروا و خسرو)

جنسیت اسم امیرکسرا

پسر

امیرکسرا به انگلیسی

amir-kasra

تعداد امیرکسرا ها در ایران

2,120

تلفظ امیرکسرا به فارسی

اميرکسری(اميرکسرا)

ریشه اسم امیرکسرا

فارسی , عربی

تلفظ امیرکسرا به انگلیسی

/a.-kasrā/

رنگ اسم امیرکسرا

زرد

ابجد اسم امیرکسرا

532

ابجد وسیط اسم امیرکسرا

40

ابجد صغیر اسم امیرکسرا

19

درباره نام امیرکسرا

امیرکسرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرکسرا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرکسرا که در انگلیسی به صورت amir-kasra نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,120 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرکسرا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم امیرکسرا و معنی اسم امیرکسرا

ریشه اسم امیرکسرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرکسرا فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرکسرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرکسری(اميرکسرا) " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-kasrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرکسرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرکسرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرکسرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و کسرا:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
کسرا: خسرو، عنوان هر یک از پادشاهان ساسانی

معنی اسم امیرکسرا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ، امير و کسری.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرکسرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرکسرا عدد " 532 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرکسرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرکسرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرکسرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرکسرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نعمت، نرم و لطیف، از نامهای بهشت

مربوط به انس، انسان

شبنم، قطره باران

منسوب به رضوان، بهشتی، خشنودی

مؤنث فائض، فيض رسان، فايده بخش

دانا، آگاه، دانشمند، خدا شناس

جواهری گران‌بها که در صدف تولید می‌شود، نوعی گل

سعید، نیک بخت، خوش ترین، مبارک ترین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید