امیرپویان

ترکیب دو اسم امیر و پویان (فرمانروا و شتابان)

جنسیت اسم امیرپویان

پسر

امیرپویان به انگلیسی

amir-puyan

تعداد امیرپویان ها در ایران

837

تلفظ امیرپویان به فارسی

اميرپويان‌

ریشه اسم امیرپویان

فارسی , عربی

تلفظ امیرپویان به انگلیسی

/a.-puyān/

رنگ اسم امیرپویان

قرمز

ابجد اسم امیرپویان

320

ابجد وسیط اسم امیرپویان

46

ابجد صغیر اسم امیرپویان

25

درباره نام امیرپویان

امیرپویان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرپویان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرپویان، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 837 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرپویان

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم امیرپویان و معنی اسم امیرپویان

ریشه اسم امیرپویان

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرپویان فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرپویان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرپويان‌ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-puyān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرپویان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرپویان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرپویان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و پویان:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
پویان: آن که در حال حرکت به نرمی و آرامی است

معنی اسم امیرپویان در ثبت احوال

از نام هاي مركب امير و پویان.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرپویان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرپویان عدد " 320 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرپویان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرپویان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرپویان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرپویان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

با تدبیر و خردمند، نام وزیر حضرت سلیمان (ع)

نام شخصیتی عالم و پارسایی باتقوا

آراسته، مزین

آناهیتا، الهه پاکی، بی‌آلایش

شیر بیشه زار، شیر قوی، کنایه از فرد شجاع و دلیر

ایرانی و جوانمرد

ماهر، استاد، زبردست

رفتار نرم و آهسته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید