امیرپوریا

ترکیب دو اسم امیر و پوریا (فرمانروا و بسیار دارنده)

جنسیت اسم امیرپوریا

پسر

امیرپوریا به انگلیسی

amir-puriya

تعداد امیرپوریا ها در ایران

750

تلفظ امیرپوریا به فارسی

اميرپوريا

ریشه اسم امیرپوریا

فارسی , عربی

تلفظ امیرپوریا به انگلیسی

/a.-puriyā/

رنگ اسم امیرپوریا

آبی

ابجد اسم امیرپوریا

470

ابجد وسیط اسم امیرپوریا

52

ابجد صغیر اسم امیرپوریا

22

درباره نام امیرپوریا

امیرپوریا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرپوریا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرپوریا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 750 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرپوریا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم امیرپوریا و معنی اسم امیرپوریا

ریشه اسم امیرپوریا

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرپوریا فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرپوریا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرپوريا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-puriyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرپوریا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرپوریا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرپوریا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و پوریا:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
پوریا: بسیار دارنده، نام پهلوان دلیر ایرانی ملقب به پوریای ولی

معنی اسم امیرپوریا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ( امير و پوريا.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرپوریا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرپوریا عدد " 470 " و ابجد وسیط " 52 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرپوریا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرپوریا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرپوریا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرپوریا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

راست و درست، رسا، رساننده

بنده‌ی خدا

نام گلی خوشبو

مورد اعتماد خداوند

ترکیب دو اسم علی و محمد (بلندقدر و ستوده)

آنچه بوده است، نام پسر كاكي از سران ديالمه، شجاع

ترکیب دو اسم ال و ناز (ایل و محبوب)

مانند ماه، زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید