امیرپارسا

ترکیب دو اسم امیر و پارسا (فرمانروا و پرهیزکار)

جنسیت اسم امیرپارسا

پسر

امیرپارسا به انگلیسی

amir-parsa

تعداد امیرپارسا ها در ایران

20,526

تلفظ امیرپارسا به فارسی

اميرپارسا

ریشه اسم امیرپارسا

فارسی , عربی

تلفظ امیرپارسا به انگلیسی

/a.-pārsā/

رنگ اسم امیرپارسا

طلایی

ابجد اسم امیرپارسا

515

ابجد وسیط اسم امیرپارسا

37

ابجد صغیر اسم امیرپارسا

22

درباره نام امیرپارسا

امیرپارسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرپارسا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرپارسا که در انگلیسی به صورت amir-parsa نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 20,526 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرپارسا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم امیرپارسا و معنی اسم امیرپارسا

ریشه اسم امیرپارسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرپارسا فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرپارسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرپارسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-pārsā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرپارسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرپارسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرپارسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و پارسا:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
پارسا: آن که از ارتکاب گناه و خطا پرهیز کند، دیندار، پاکدامن، پرهیزکار، عارف، دانشمند

معنی اسم امیرپارسا در ثبت احوال

امير پرهيزگار، پادشاه زاهد و متقي، حاكم دانشمند.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرپارسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرپارسا عدد " 515 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرپارسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرپارسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرپارسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرپارسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگوار

آنچه بوده است، نام پسر كاكي از سران ديالمه، شجاع

بزرگ زاده، شاهزاده، زاده ماه، زیبا

خبر خوش، مژده، وعده نیک

دارای فضیلت و برتری در علم، نيكو، پسنديده

ترکیب دو اسم محمد و فرزاد (ستوده و با جلال)

قید و بند، سیاه، تیره گون، آثار نو

اروند، دارای تندی و تیزی، نام کوهی در جنوب همدان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید