امیرهاشم

ترکیب دو اسم امیر و هاشم (فرمانروا و خردکننده)

جنسیت اسم امیرهاشم

پسر

امیرهاشم به انگلیسی

amir-hashem

تعداد امیرهاشم ها در ایران

651

تلفظ امیرهاشم به فارسی

اميرهاشم

ریشه اسم امیرهاشم

عربی

تلفظ امیرهاشم به انگلیسی

/a.-hāšem/

رنگ اسم امیرهاشم

سبز

ابجد اسم امیرهاشم

597

ابجد وسیط اسم امیرهاشم

33

ابجد صغیر اسم امیرهاشم

21

درباره نام امیرهاشم

امیرهاشم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرهاشم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرهاشم که در انگلیسی به صورت amir-hashem نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 651 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرهاشم

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم امیرهاشم و معنی اسم امیرهاشم

ریشه اسم امیرهاشم

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرهاشم عربی می باشد و تلفظ امیرهاشم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرهاشم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-hāšem/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرهاشم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرهاشم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرهاشم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و هاشم:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
هاشم: خرد کننده، نام یکی از اصحاب پیامبر اسلام (ص)

معنی اسم امیرهاشم در ثبت احوال

امير و پادشاه شكننده و خرد كننده، حاكم و فرمانده شكننده و خرد كننده.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرهاشم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرهاشم عدد " 597 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرهاشم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرهاشم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرهاشم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرهاشم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام دومین ماه از سال خورشیدی، نام سومین روز از هر ماه شمسی در ایران قدیم، نام فرشته ای که نماینده پاکی و نگهبان آتش است

دختر کرد

خوش نام آریایی

آریایی بزرگ

محور آیین و کشش

بزرگوار، بلند مرتبه، از صفات قرآن مجید و نام‌های خداوند

ماهیار، نام پهلوان ايرانی

بانوی با وقار، متین، موقر، خوش نظر، خو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید