امیرمهراد

ترکیب دو اسم امیر و مهراد (فرمانروا و جوانمرد بزرگ)

جنسیت اسم امیرمهراد

پسر

امیرمهراد به انگلیسی

amir-mehrad

تعداد امیرمهراد ها در ایران

246

تلفظ امیرمهراد به فارسی

اميرمِهراد

ریشه اسم امیرمهراد

فارسی , عربی

تلفظ امیرمهراد به انگلیسی

/a.-mehrād/

رنگ اسم امیرمهراد

بنفش

ابجد اسم امیرمهراد

501

ابجد وسیط اسم امیرمهراد

45

ابجد صغیر اسم امیرمهراد

24

درباره نام امیرمهراد

امیرمهراد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرمهراد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرمهراد، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 246 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرمهراد

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم امیرمهراد و معنی اسم امیرمهراد

ریشه اسم امیرمهراد

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرمهراد فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرمهراد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرمِهراد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-mehrād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرمهراد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرمهراد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرمهراد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و مهراد:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
مهراد: جوانمرد مِهتر و بزرگتر، بخشنده بزرگ

معنی اسم امیرمهراد در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، امير و مِهراد.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرمهراد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرمهراد عدد " 501 " و ابجد وسیط " 45 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرمهراد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرمهراد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرمهراد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرمهراد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم ساجده و زهرا (سجده کننده و درخشنده روی)

تکیه کردن، پشت گرمی

منسوب به مهر، بانوی مهربان، دختری که مانند خورشید درخشان است

شکوهمند، دارای جلال

نیرومند، دلیر، نام دختر شاه سمنگان همسر رستم پهلوان شاهنامه و مادر سهراب

ترکیب دو اسم محمد و طاها (ستوده و نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم)

مدح، ستایش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید