امیرمنصور

ترکیب دو اسم امیر و منصور (پادشاه و پيروز)

جنسیت اسم امیرمنصور

پسر

امیرمنصور به انگلیسی

amir-mansur

تعداد امیرمنصور ها در ایران

2,364

تلفظ امیرمنصور به فارسی

اميرمنصور

ریشه اسم امیرمنصور

عربی

تلفظ امیرمنصور به انگلیسی

/a.-mansur/

رنگ اسم امیرمنصور

نیلی

ابجد اسم امیرمنصور

637

ابجد وسیط اسم امیرمنصور

49

ابجد صغیر اسم امیرمنصور

25

درباره نام امیرمنصور

امیرمنصور یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرمنصور را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرمنصور، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,364 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرمنصور

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم امیرمنصور و معنی اسم امیرمنصور

ریشه اسم امیرمنصور

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرمنصور عربی می باشد و تلفظ امیرمنصور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرمنصور " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-mansur/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرمنصور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرمنصور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرمنصور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و منصور:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
منصور: پیروز، حمایت شده از سوی خداوند

معنی اسم امیرمنصور در ثبت احوال

امير و پادشاه مظفر و پيروز، فرمانده‌ي فاتح و كامكار.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرمنصور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرمنصور عدد " 637 " و ابجد وسیط " 49 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرمنصور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرمنصور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرمنصور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرمنصور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پدر حسن، کنیه ی حضرت امیرالمؤمنین (ع) و چهار تن از امامان شیعه

ابوذر، نام صحابه پیامبر

نام چاه زم زم، نام مادر امام رضا (ع)

راه آبی يا جويباری كه از سبزه زار می‌گذرد، (به مجاز) سرسبز و خرم

مطلوب و خواسته شده و محبوب و مورد پسند

آبراهه

ترکیب دو اسم امین و طاها (امانتدار و نام پیامبر)

حاکم، قاضی، داور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید