امیرمعز

ترکیب دو اسم امیر و معز (فرمانروا و عزت دهنده)

جنسیت اسم امیرمعز

پسر

امیرمعز به انگلیسی

amir-moez

تعداد امیرمعز ها در ایران

735

تلفظ امیرمعز به فارسی

اميرمعِز

ریشه اسم امیرمعز

عربی

تلفظ امیرمعز به انگلیسی

/a.-mo‛ez(z)/

رنگ اسم امیرمعز

طلایی

ابجد اسم امیرمعز

368

ابجد وسیط اسم امیرمعز

44

ابجد صغیر اسم امیرمعز

26

درباره نام امیرمعز

امیرمعز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرمعز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرمعز، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 735 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرمعز

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم امیرمعز و معنی اسم امیرمعز

ریشه اسم امیرمعز

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرمعز عربی می باشد و تلفظ امیرمعز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرمعِز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-mo‛ez(z)/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرمعز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرمعز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرمعز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و معز:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
معز: عزت دهنده، گرامی دارنده، از نام های پروردگار

معنی اسم امیرمعز در ثبت احوال

امير و پادشاه گرامي دارنده.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرمعز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرمعز عدد " 368 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرمعز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرمعز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرمعز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرمعز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خواهش و خواسته، ستایش کننده، آرزو

ترکیب دو اسم محمد و عرشیا (ستوده و ملکوتی)

ترکیب دو اسم محمد و یحیی (ستوده و تعمید دهنده)

جوجه عقاب و جوجه کرکس، باز شکاری

اوستا، كتاب مقدس زردشتيان

ترکیب دو اسم فاطمه و زینب (رانده شده از آتش و زینت پدر)

نجیب نجیب زاده

زندگی، زیست ،حیات

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید