امیرمرتضی

ترکیب دو اسم امیر و مرتضی (فرمانروا و برگزیده)

جنسیت اسم امیرمرتضی

پسر

امیرمرتضی به انگلیسی

amir-mortaza

تعداد امیرمرتضی ها در ایران

1,074

تلفظ امیرمرتضی به فارسی

اميرمرتضی

ریشه اسم امیرمرتضی

عربی

تلفظ امیرمرتضی به انگلیسی

/a.-mortazā/

رنگ اسم امیرمرتضی

نارنجی

ابجد اسم امیرمرتضی

1701

ابجد وسیط اسم امیرمرتضی

57

ابجد صغیر اسم امیرمرتضی

27

درباره نام امیرمرتضی

امیرمرتضی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرمرتضی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرمرتضی، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,074 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرمرتضی

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم امیرمرتضی و معنی اسم امیرمرتضی

ریشه اسم امیرمرتضی

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرمرتضی عربی می باشد و تلفظ امیرمرتضی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرمرتضی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-mortazā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرمرتضی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرمرتضی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرمرتضی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و مرتضی:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
مرتضی: خشنود شده، برگزیده، لقب امیرالمؤمنین علی(ع) امام اول شیعیان

معنی اسم امیرمرتضی در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب،امير و مرتضی.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرمرتضی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرمرتضی عدد " 1701 " و ابجد وسیط " 57 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرمرتضی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرمرتضی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرمرتضی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرمرتضی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زن آریایی

آن که در راه راست است، (به مجاز) دیندار، نام یکی از خلفای عباسی

بسیار راست گو، لقب حضرت فاطمه (س) و حضرت مريم مادر حضرت عيسي (ع)

ترکیبی دو اسم محمد و ماهان (ستوده و منسوب به ماه)

نام کوهی در آذربایجان

ترکیب دو اسم محمد و یاسر (ستوده و آسان)

پیشرفت تدریجی، حرکت رو به بهتر شدن، تندرستی

ترکیب دو اسم محمد و ابراهیم (ستوده و پدر مهربان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید