امیرمرتضی

ترکیب دو اسم امیر و مرتضی (فرمانروا و برگزیده)

جنسیت اسم امیرمرتضی

پسر

امیرمرتضی به انگلیسی

amir-mortaza

تعداد امیرمرتضی ها در ایران

1,074

تلفظ امیرمرتضی به فارسی

اميرمرتضی

ریشه اسم امیرمرتضی

عربی

تلفظ امیرمرتضی به انگلیسی

/a.-mortazā/

رنگ اسم امیرمرتضی

نارنجی

ابجد اسم امیرمرتضی

1701

ابجد وسیط اسم امیرمرتضی

57

ابجد صغیر اسم امیرمرتضی

27

درباره نام امیرمرتضی

امیرمرتضی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرمرتضی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرمرتضی، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,074 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرمرتضی

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم امیرمرتضی و معنی اسم امیرمرتضی

ریشه اسم امیرمرتضی

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرمرتضی عربی می باشد و تلفظ امیرمرتضی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرمرتضی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-mortazā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرمرتضی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرمرتضی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرمرتضی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و مرتضی:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
مرتضی: خشنود شده، برگزیده، لقب امیرالمؤمنین علی(ع) امام اول شیعیان

معنی اسم امیرمرتضی در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب،امير و مرتضی.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرمرتضی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرمرتضی عدد " 1701 " و ابجد وسیط " 57 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرمرتضی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرمرتضی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرمرتضی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرمرتضی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نگهداری كردن

منسوب به بدر، ماه تمام

مانند علی، علی وار

ستاره مرکزی منظومه شمسی، آفتابِ درخشان، (به مجاز) زیبارو

صدای جریان شدید آب

داده ی خوب، داده ی نیک

نام پسر گودرز پهلوان ایرانی، از شخصیت‌های شاهنامه، پرنده شکست ناپذیر، لطافت باران

استاد، زبردست، حاذق، کار آزموده، چیره‌دست، متخصص، کاردان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید