امیرمختار

ترکیب دو اسم امیر و مختار (فرمانده و صاحب اختیار)

جنسیت اسم امیرمختار

پسر

امیرمختار به انگلیسی

amir-mokhtar

تعداد امیرمختار ها در ایران

1,786

تلفظ امیرمختار به فارسی

اميرمختار

ریشه اسم امیرمختار

عربی

تلفظ امیرمختار به انگلیسی

/a.-mokhtār/

رنگ اسم امیرمختار

زرد

ابجد اسم امیرمختار

1492

ابجد وسیط اسم امیرمختار

40

ابجد صغیر اسم امیرمختار

25

درباره نام امیرمختار

امیرمختار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرمختار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرمختار که در انگلیسی به صورت amir-mokhtar نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,786 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرمختار

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم امیرمختار و معنی اسم امیرمختار

ریشه اسم امیرمختار

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرمختار عربی می باشد و تلفظ امیرمختار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرمختار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-mokhtār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرمختار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرمختار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرمختار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و مختار :
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
مختار: صاحب اختیار، برگزیده شده، گزیننده، عالی

معنی اسم امیرمختار در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، امير و مختار.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرمختار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرمختار عدد " 1492 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرمختار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرمختار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرمختار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرمختار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صخره

هل، قاقله‌ی صغار، شکوفه

آن كه به يگانگی خداوند ايمان دارد، یگانه پرست، يكتا پرست

گویش امروزی کبوجیه، نام پسر کوروش پادشاه هخامنشی

ترکیب دو اسم محمد و مسلم (ستوده و پیرو دین اسلام)

سرزمين گيل‌ها

استوار و پابرجا، از دلاوران ایرانی نام برادر مازیار فرمانروای طبرستان

(به مجاز) زيباروی ماه مانند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید