امیرمحسن

ترکیب دو اسم امیر و محسن (فرمانروا و نیکوکار)

جنسیت اسم امیرمحسن

پسر

امیرمحسن به انگلیسی

amir-mohsen

تعداد امیرمحسن ها در ایران

4,038

تلفظ امیرمحسن به فارسی

اميرمحسن

ریشه اسم امیرمحسن

عربی

تلفظ امیرمحسن به انگلیسی

/a.-mohsen/

رنگ اسم امیرمحسن

نیلی

ابجد اسم امیرمحسن

409

ابجد وسیط اسم امیرمحسن

37

ابجد صغیر اسم امیرمحسن

31

درباره نام امیرمحسن

امیرمحسن یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرمحسن را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرمحسن، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,038 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرمحسن

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم امیرمحسن و معنی اسم امیرمحسن

ریشه اسم امیرمحسن

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرمحسن عربی می باشد و تلفظ امیرمحسن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرمحسن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-mohsen/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرمحسن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرمحسن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرمحسن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و محسن:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
محسن: تحسین شده، نیکو کردار، از نام‌های پروردگار

معنی اسم امیرمحسن در ثبت احوال

پادشاه و امير احسان كننده و امير نيكوكار و نيكو كردار.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرمحسن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرمحسن عدد " 409 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرمحسن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرمحسن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرمحسن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرمحسن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و فرید ( ستوده و بی مانند )

ترکیب دو اسم محمد و سامان (ستوده و آرام)

ترکیب دو اسم محمد و اسحاق (ستوده و خندان)

ترکیب دو اسم محمد و یاشار (ستوده و جاویدان)

برنده همچون شمشیر در راه دین و آیین، شمشیر دین

تجربه، امتحان و آزمایش

وعده خدا، سوگند خدا، دختری که مانند گل انار لطیف است

نام چشمه ای در نزدیکی کعبه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید