امیرمجتبی

ترکیب دو اسم امیر و مجتبی (پادشاه و برگزیده)

جنسیت اسم امیرمجتبی

پسر

امیرمجتبی به انگلیسی

amir-mojtaba

تعداد امیرمجتبی ها در ایران

1,200

تلفظ امیرمجتبی به فارسی

اميرمجتبی

ریشه اسم امیرمجتبی

عربی

تلفظ امیرمجتبی به انگلیسی

/a.-mojtabā/

رنگ اسم امیرمجتبی

نارنجی

ابجد اسم امیرمجتبی

706

ابجد وسیط اسم امیرمجتبی

46

ابجد صغیر اسم امیرمجتبی

22

درباره نام امیرمجتبی

امیرمجتبی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرمجتبی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرمجتبی، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,200 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرمجتبی

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم امیرمجتبی و معنی اسم امیرمجتبی

ریشه اسم امیرمجتبی

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرمجتبی عربی می باشد و تلفظ امیرمجتبی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرمجتبی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-mojtabā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرمجتبی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرمجتبی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرمجتبی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و مجتبی:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
مجتبی:برگزیده، پسندیده، لقب امام دوم شیعیان

معنی اسم امیرمجتبی در ثبت احوال

۱- از نام‌هاي مركب، ا امير و مجتبی؛ ۲- امیر و پادشاه برگزیده و انتخاب شده.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرمجتبی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرمجتبی عدد " 706 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرمجتبی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرمجتبی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرمجتبی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرمجتبی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرایش، زینت و زیور، خوش آمدن در چشم

قسمت کننده، نام فرزند امام حسن (ع) كه در واقعه‌ي كربلا شهيد شد

نوعی ماده ی خوش بو کننده که از ترکیب مشک، گلاب، زعفران

از شخصیت‌های شاهنامه، نام چهارمين پسر كيقباد، مرد همیشه پیروز، آرام گرفتن، دلیر

بنده ی نور

شیر بیشه، (به مجاز) دلیر و شجاع

نورِ دین، روشنایی و فروغ دین

مؤنث ماجد، دارای مجد و بزرگی، بزرگوار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید