امیرماهان

ترکیب دو اسم امیر و ماهان (فرمانروا و زیبا)

جنسیت اسم امیرماهان

پسر

امیرماهان به انگلیسی

amir-mahan

تعداد امیرماهان ها در ایران

2,876

تلفظ امیرماهان به فارسی

امير ماهان

ریشه اسم امیرماهان

فارسی , عربی

تلفظ امیرماهان به انگلیسی

/a.-māhān/

رنگ اسم امیرماهان

طلایی

ابجد اسم امیرماهان

348

ابجد وسیط اسم امیرماهان

36

ابجد صغیر اسم امیرماهان

24

درباره نام امیرماهان

امیرماهان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرماهان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرماهان که در انگلیسی به صورت amir-mahan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,876 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرماهان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم امیرماهان و معنی اسم امیرماهان

ریشه اسم امیرماهان

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرماهان فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرماهان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " امير ماهان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-māhān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرماهان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرماهان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرماهان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و ماهان:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
ماهان: منسوب به ماه، روشن و زیبا همچون ماه

معنی اسم امیرماهان در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب امير و ماهان.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرماهان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرماهان عدد " 348 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرماهان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرماهان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرماهان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرماهان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

چشمه

نورِ زهرا

سیمین عارض، سپید گونه

سرزمین، رود، نهر

پدرِ خاک، از کنیه‌های حضرت علی(ع) امام اول شیعیان

آن‌که میان دو نفر به عدالت حکم کند، (به مجاز) خداوند

شیر درنده، (به مجاز) پهلوان، دلاور

زهره، ناهید، رب النوع عشق در نزد یونانی‌ها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید