امیرقاسم

ترکیب دو اسم امیر و قاسم (فرمانروا و قسمت کننده)

جنسیت اسم امیرقاسم

پسر

امیرقاسم به انگلیسی

amir-ghasem

تعداد امیرقاسم ها در ایران

1,557

تلفظ امیرقاسم به فارسی

اميرقاسم

ریشه اسم امیرقاسم

عربی

تلفظ امیرقاسم به انگلیسی

/a.-qāsem/

رنگ اسم امیرقاسم

سبز

ابجد اسم امیرقاسم

452

ابجد وسیط اسم امیرقاسم

32

ابجد صغیر اسم امیرقاسم

20

درباره نام امیرقاسم

امیرقاسم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرقاسم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرقاسم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,557 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرقاسم

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم امیرقاسم و معنی اسم امیرقاسم

ریشه اسم امیرقاسم

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرقاسم عربی می باشد و تلفظ امیرقاسم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرقاسم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-qāsem/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرقاسم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرقاسم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرقاسم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و قاسم:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
قاسم: قسمت کننده، نام فرزند امام حسن(ع) که در واقعه‌ی کربلا شهید شد.

معنی اسم امیرقاسم در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ، امير و قاسم.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرقاسم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرقاسم عدد " 452 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرقاسم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرقاسم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرقاسم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرقاسم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بسيار سپاسگزار

ترکیب دو اسم امیر و اسماعیل (فرمانروا و شنونده امر خدا)

آفتاب، درخشان، درخشنده، (به مجاز) زیبارو، نام پسر افراسیاب

آتش، نام نهمین ماه از سال شمسی، نام فرشته نگهبان آتش نزد ايرانيان باستان، نام روز نهم از هر ماه شمسی در ايران قديم

جان، روان

سرنیزه، نابودکننده دشمن

ترکیب دو اسم عزیز و الله (گرامی و خدا)

گروه مسافرانی که باهم سفر می‌کنند، [مجاز] چیزی که اجزای آن به دنبال هم می‌آید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید