امیرفرهنگ

ترکیب دو اسم امیر و فرهنگ (فرمانروا و آداب و رسوم)

جنسیت اسم امیرفرهنگ

پسر

امیرفرهنگ به انگلیسی

amir-farhang

تعداد امیرفرهنگ ها در ایران

759

تلفظ امیرفرهنگ به فارسی

اميرفرهنگ

ریشه اسم امیرفرهنگ

فارسی , عربی

تلفظ امیرفرهنگ به انگلیسی

/a.-farhang/

رنگ اسم امیرفرهنگ

طلایی

ابجد اسم امیرفرهنگ

606

ابجد وسیط اسم امیرفرهنگ

54

ابجد صغیر اسم امیرفرهنگ

30

درباره نام امیرفرهنگ

امیرفرهنگ یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرفرهنگ را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرفرهنگ، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 759 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرفرهنگ

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم امیرفرهنگ و معنی اسم امیرفرهنگ

ریشه اسم امیرفرهنگ

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرفرهنگ فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرفرهنگ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرفرهنگ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-farhang/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرفرهنگ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرفرهنگ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرفرهنگ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و فرهنگ:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
فرهنگ: آداب، رسوم، اندیشه، هنر، شیوه‌ی زندگی، شعور، تربیت اجتماعی

معنی اسم امیرفرهنگ در ثبت احوال

امير دانشمند و فرهيخته، پادشاه داراي علم و معرفت.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرفرهنگ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرفرهنگ عدد " 606 " و ابجد وسیط " 54 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرفرهنگ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرفرهنگ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرفرهنگ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرفرهنگ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

در امان تو، در پناه تو

نوشنده شکوه و جلال، دارای شکوه جاودان

آهنگ و لحن، داستان، قصه، افسانه

نام پیامبری از یهود و بنی اسرائیل، یکی از چهار نبی جاویدان

ترکیب دو اسم محمد و حکیم (ستوده و دانشمند)

عروج، بالا رفتن، رفتن به سوی آسمان، به ویژه در مورد پیغمبر اکرم (ص)

پاک، پارسا، زکی

كسي كه همدم و مونس ايل و طايفه است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید