امیرفاضل

ترکیب دو اسم امیر و فاضل (پادشاه و دارای فضیلت و برتری)

جنسیت اسم امیرفاضل

پسر

امیرفاضل به انگلیسی

amir-fazel

تعداد امیرفاضل ها در ایران

3,063

تلفظ امیرفاضل به فارسی

اميرفاضل

ریشه اسم امیرفاضل

عربی

تلفظ امیرفاضل به انگلیسی

/a.-fāzel/

رنگ اسم امیرفاضل

زرد

ابجد اسم امیرفاضل

1162

ابجد وسیط اسم امیرفاضل

46

ابجد صغیر اسم امیرفاضل

28

درباره نام امیرفاضل

امیرفاضل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرفاضل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرفاضل، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,063 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرفاضل

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم امیرفاضل و معنی اسم امیرفاضل

ریشه اسم امیرفاضل

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرفاضل عربی می باشد و تلفظ امیرفاضل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرفاضل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-fāzel/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرفاضل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرفاضل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرفاضل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و فاضل :
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
فاضل: دارای فضیلت و برتری در علم، نیکو، پسندیده

معنی اسم امیرفاضل در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، امير و فاضل.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرفاضل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرفاضل عدد " 1162 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرفاضل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرفاضل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرفاضل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرفاضل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شاداب و با طراوت

از شخصیت‌های شاهنامه، نام پدر سام جد رستم پهلوان شاهنامه

صبور و بردبار

مازیار، نام پدر علی اهوازی که توفیق ملاقات با امام زمان (عج) را به دست آورد

تحسین شده، نیکو کردار، از نام‌های پروردگار

بسيار نيكو، بسيار خوب، نيكروی

شوق، شادمانی، زیبایی، رونق، تازگی، خوشرنگی، نشاط

ترکیب دو اسم حفیظ و الله (نگهبان و خدا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید