امیرعماد

ترکیب دو اسم امیر و عماد (فرمانروا و تکیه گاه)

جنسیت اسم امیرعماد

پسر

امیرعماد به انگلیسی

amir-emad

تعداد امیرعماد ها در ایران

636

تلفظ امیرعماد به فارسی

اميرعِماد

ریشه اسم امیرعماد

عربی

تلفظ امیرعماد به انگلیسی

/a.-emād/

رنگ اسم امیرعماد

نیلی

ابجد اسم امیرعماد

366

ابجد وسیط اسم امیرعماد

42

ابجد صغیر اسم امیرعماد

24

درباره نام امیرعماد

امیرعماد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرعماد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرعماد که در انگلیسی به صورت amir-emad نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 636 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرعماد

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم امیرعماد و معنی اسم امیرعماد

ریشه اسم امیرعماد

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرعماد عربی می باشد و تلفظ امیرعماد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرعِماد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-emād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرعماد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرعماد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرعماد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و عماد:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
عماد: (به مجاز) آن که بتوان بر او تکیه کرد، تکیه گاه، ستون

معنی اسم امیرعماد در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ي امير و عِماد.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرعماد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرعماد عدد " 366 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرعماد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرعماد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرعماد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرعماد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن‌ که پیکری زیبا مانند ماه دارد، (به مجاز) معشوق زيبا

نيكی رسان، (به مجاز) زیبا و درخشان

ترکیب دو اسم محمد و زبیر (ستوده و نیرومند)

مرد نیرومند و مقاوم

شخص محترم و لایق دارای روح بزرگ

دختر سفيد روی

خوشبخت، سعید، نام استاد رودکی در موسیقی

ترکیب دو اسم امیر و پاشا (فرمانروا و بزرگ)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید