امیرصدرا

ترکیب دو اسم امیر و صدرا (پادشاه و ارج دهنده)

جنسیت اسم امیرصدرا

پسر

امیرصدرا به انگلیسی

amir-sadra

تعداد امیرصدرا ها در ایران

10,917

تلفظ امیرصدرا به فارسی

اميرصدرا

ریشه اسم امیرصدرا

عربی

تلفظ امیرصدرا به انگلیسی

/a.-sadrā/

رنگ اسم امیرصدرا

بنفش

ابجد اسم امیرصدرا

546

ابجد وسیط اسم امیرصدرا

42

ابجد صغیر اسم امیرصدرا

15

درباره نام امیرصدرا

امیرصدرا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرصدرا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرصدرا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 10,917 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرصدرا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم امیرصدرا و معنی اسم امیرصدرا

ریشه اسم امیرصدرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرصدرا عربی می باشد و تلفظ امیرصدرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرصدرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-sadrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرصدرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرصدرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرصدرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و صدرا:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
صدرا: بالا برنده، ارج دهنده، بلندمرتبه، والامقام، نام حکیم و فیلسوف ایرانی معروف به ملاصدرا

معنی اسم امیرصدرا در ثبت احوال

پادشاه و اميري كه بزرگ و مهتر است، امير والامقام.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرصدرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرصدرا عدد " 546 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرصدرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرصدرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرصدرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرصدرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جهد کننده، کوشا، ساعی

پادشاه و شهریار دلیر، نام دومین پسر کیقباد پادشاه کیانی، از شخصیت‌های شاهنامه

فکر و اندیشه

ترکیب دو اسم محمد و بهزاد (ستوده و نيك نژاد)

آشکار، نمایان، دیده شده، به چشم آمده

منسوب به سریر، تخت پادشاهی

آداب، رسوم، اندیشه، هنر، شیوه‌ی زندگی، شعور، تربيت اجتماعی

خوب، نيكو، آدم خوب، شخص صالح، شايسته، خوشی، سعادت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید