امیرصالح

ترکیب دو اسم امیر و صالح (پادشاه و شایسته)

جنسیت اسم امیرصالح

پسر

امیرصالح به انگلیسی

amir-saleh

تعداد امیرصالح ها در ایران

9,774

تلفظ امیرصالح به فارسی

اميرصالح

ریشه اسم امیرصالح

عربی

تلفظ امیرصالح به انگلیسی

/a.-sāleh/

رنگ اسم امیرصالح

زرد

ابجد اسم امیرصالح

380

ابجد وسیط اسم امیرصالح

44

ابجد صغیر اسم امیرصالح

20

درباره نام امیرصالح

امیرصالح یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرصالح پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرصالح که در انگلیسی به صورت amir-saleh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 9,774 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرصالح

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم امیرصالح و معنی اسم امیرصالح

ریشه اسم امیرصالح

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرصالح عربی می باشد و تلفظ امیرصالح در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرصالح " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-sāleh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرصالح بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرصالح در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرصالح در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و صالح:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
صالح: شایسته و درست‌کار، دارای اعتقاد و عمل درست دینی، نام پیامبر قوم ثمود

معنی اسم امیرصالح در ثبت احوال

پادشاه و امير نيكو رفتار، حاكم شايسته، امير لايق.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرصالح

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرصالح عدد " 380 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرصالح گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرصالح چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرصالح

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرصالح

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

افق طلايي، آهو، شتاب، كوشا

ترکیب دو اسم امیر و علی (پادشاه و بلندقدر)

برآور، بپذیر، اجابت کن، از نام‌های خداوند

ترکیب دو اسم فاطمه و حسنی (رانده شده از آتش و نیکو)

ترکیب دو اسم محمد و نیما (ستوده و نامور)

ترکیب دو اسم علی و اکبر (بلندقدر و بزرگتر)

مؤنث صالح، شایسته و درستکار، نیک، خوب، دارای اعتقاد و عمل درست دینی

روشنایی، تابناکی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید