امیرصادق

ترکیب دو اسم امیر و صادق (پادشاه و راستگو)

جنسیت اسم امیرصادق

پسر

امیرصادق به انگلیسی

amir-sadegh

تعداد امیرصادق ها در ایران

1,032

تلفظ امیرصادق به فارسی

اميرصادق

ریشه اسم امیرصادق

عربی

تلفظ امیرصادق به انگلیسی

/a.-sādeq/

رنگ اسم امیرصادق

نیلی

ابجد اسم امیرصادق

446

ابجد وسیط اسم امیرصادق

38

ابجد صغیر اسم امیرصادق

14

درباره نام امیرصادق

امیرصادق یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرصادق را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرصادق، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,032 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرصادق

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم امیرصادق و معنی اسم امیرصادق

ریشه اسم امیرصادق

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرصادق عربی می باشد و تلفظ امیرصادق در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرصادق " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-sādeq/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرصادق بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرصادق در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرصادق در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و صادق:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
صادق: راست گو، راست و درست، آشکار، لقب امام جعفر صادق(ع) ششمین امام شیعیان


معنی اسم امیرصادق در ثبت احوال

امير و پادشاه راستگو، حاكم درستكار، حاكم و سردار راست كردار.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرصادق

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرصادق عدد " 446 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرصادق گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرصادق چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرصادق

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرصادق

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشنایی ماه، نورانی مانند ماه، (به مجاز) زیبارو

ارشک، مرد بزرگ، نام موسس سلسله اشکانی

نام پیامبر ایرانی در زمان گشتاسپ پادشاه کیانی

ساره، سارا، ماه زرد، ماه شب چهارده

تجربه، امتحان و آزمایش

سفید، معطر و لطیف مانند سمن

به رنگ نیلی، منسوب به نیلی

زیبا، والا مقام و مورد توجه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید