امیرشهریار

ترکیب دو اسم امیر و شهریار (فرمانروا و بزرگ شهر)

جنسیت اسم امیرشهریار

پسر

امیرشهریار به انگلیسی

amir-shahryar

تعداد امیرشهریار ها در ایران

570

تلفظ امیرشهریار به فارسی

اميرشهريار

ریشه اسم امیرشهریار

فارسی , عربی

تلفظ امیرشهریار به انگلیسی

/a.-šahr(i)yār/

رنگ اسم امیرشهریار

زرد

ابجد اسم امیرشهریار

967

ابجد وسیط اسم امیرشهریار

55

ابجد صغیر اسم امیرشهریار

22

درباره نام امیرشهریار

امیرشهریار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرشهریار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرشهریار که در انگلیسی به صورت amir-shahryar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 570 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرشهریار

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم امیرشهریار و معنی اسم امیرشهریار

ریشه اسم امیرشهریار

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرشهریار فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرشهریار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرشهريار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-šahr(i)yār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرشهریار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرشهریار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرشهریار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و شهریار:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
شهریار: فرمانروای شهر یا کشور، پادشاه، حاکم

معنی اسم امیرشهریار در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ي امير و شهریار.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرشهریار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرشهریار عدد " 967 " و ابجد وسیط " 55 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرشهریار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرشهریار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرشهریار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرشهریار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زيبا روی شاد و خرم

جنسی از پولاد قيمتی

نام قله‌ای معروف از رشته کوه‌های زاگرس در استان فارس

ماه تنها، ماه بی‌همتا، (مجاز) زیبارو

بزرگان

دختری با موهایی به لطافت گل

ترکیب دو اسم سای و دا (سایه و مادر)

با مهر و محبت، نیکی کننده، رحم کننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید