امیرشایان

ترکیب دو اسم امیر و شایان (پادشاه و شايسته)

جنسیت اسم امیرشایان

پسر

امیرشایان به انگلیسی

amir-shayan

تعداد امیرشایان ها در ایران

2,458

تلفظ امیرشایان به فارسی

اميرشايان

ریشه اسم امیرشایان

فارسی , عربی

تلفظ امیرشایان به انگلیسی

/a.-šāyān/

رنگ اسم امیرشایان

قرمز

ابجد اسم امیرشایان

613

ابجد وسیط اسم امیرشایان

37

ابجد صغیر اسم امیرشایان

19

درباره نام امیرشایان

امیرشایان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرشایان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرشایان، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,458 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرشایان

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم امیرشایان و معنی اسم امیرشایان

ریشه اسم امیرشایان

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرشایان فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرشایان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرشايان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-šāyān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرشایان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرشایان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرشایان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و شایان:‌‌‌
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
شایان: سزاوار، درخور، شایسته

معنی اسم امیرشایان در ثبت احوال

پادشاه و امير لايق و شايسته، حاكم و سردار در خور و سزاوار.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرشایان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرشایان عدد " 613 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرشایان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرشایان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرشایان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرشایان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

قرب و نزدیکی، همچنین نام یک گل

صاحب کوهستان

ترکیب دو اسم علی و مرتضی (بلندمرتبه و برگزیده)

عروج، بالا رفتن، رفتن به سوی آسمان، به ویژه در مورد پیغمبر اکرم (ص)

دختر پری چهره، (به مجاز) زيبارو

جمع حلم، بردباری‌ها، صبوری‌ها، عقل‌ها

زيباروی سياه چشم

بزرگ زاده، داده ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید