امیرسپهر

ترکیب دو اسم امیر و سپهر (پادشاه و آسمان)

جنسیت اسم امیرسپهر

پسر

امیرسپهر به انگلیسی

amir-sepehr

تعداد امیرسپهر ها در ایران

624

تلفظ امیرسپهر به فارسی

امیرسپهر

ریشه اسم امیرسپهر

فارسی , عربی

تلفظ امیرسپهر به انگلیسی

/a.-sepehr/

رنگ اسم امیرسپهر

نیلی

ابجد اسم امیرسپهر

518

ابجد وسیط اسم امیرسپهر

40

ابجد صغیر اسم امیرسپهر

25

درباره نام امیرسپهر

امیرسپهر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرسپهر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرسپهر، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 624 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرسپهر

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم امیرسپهر و معنی اسم امیرسپهر

ریشه اسم امیرسپهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرسپهر فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرسپهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " امیرسپهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-sepehr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرسپهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرسپهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرسپهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و سپهر:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
سپهر: آسمان، فلک، اقبال

معنی اسم امیرسپهر در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ي امير و سپهر.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرسپهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرسپهر عدد " 518 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرسپهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرسپهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرسپهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرسپهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

حالت دلپذیر در چیزی یا کسی، زیبایی، نمایان شدن، آشکار کردن

سوزان، نور زندگی

گشاده رویی، خوشرویی

محل لغزيدن پا (به لحاظ داشتن زيبايي زياد)

پایدار، پاینده، جاوید، ثابت، ماندگار

مهربانی، لطف

یگانه، آن که در نوع خود بی نظیر و منحصر به فرد است، از نام‌های خداوند

نام یکی از پیامبران الهی، پسر حضرت اسحاق و پدر حضرت یوسف (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید