امیربهمن

ترکیب دو اسم امیر و بهمن (فرمانروا و نیک اندیش)

جنسیت اسم امیربهمن

پسر

امیربهمن به انگلیسی

amir-bahman

تعداد امیربهمن ها در ایران

882

تلفظ امیربهمن به فارسی

اميربهمن

ریشه اسم امیربهمن

فارسی , عربی

تلفظ امیربهمن به انگلیسی

/a.-bahman/

رنگ اسم امیربهمن

طلایی

ابجد اسم امیربهمن

348

ابجد وسیط اسم امیربهمن

36

ابجد صغیر اسم امیربهمن

24

درباره نام امیربهمن

امیربهمن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیربهمن پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیربهمن که در انگلیسی به صورت amir-bahman نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 882 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیربهمن

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم امیربهمن و معنی اسم امیربهمن

ریشه اسم امیربهمن

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیربهمن فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیربهمن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميربهمن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-bahman/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیربهمن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیربهمن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیربهمن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و بهمن:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
بهمن: نیک اندیش، نیک پندار، راست گفتار، راست کردار، ماه یازدهم از سال شمسی، (در جغرافیا) توده عظیمی از برف و یخ، (در شاهنامه) پسر اسفندیار

معنی اسم امیربهمن در ثبت احوال

از نام هاي مركب، ه امير و بهمن.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیربهمن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیربهمن عدد " 348 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیربهمن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیربهمن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیربهمن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیربهمن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شفاف و روشن، نورانی، درخشنده مانند ماه، روشن‌فكر

ترکیب دو اسم امیر و پویان (فرمانروا و شتابان)

منسوب به ماهك، خوب‌روی دوست داشتنی و زیباروی محبوب

مثل ماه، همانند ماه، مهسا، زیبارو

قسم، اقرار، اعتراف

پیشوای دین، دارای برتری در دین

نيك اندام، (به مجاز) تندرست و خوش قد و بالا

جمع آيه، نشانه‌ها، علامت‌ها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید