امیرا

منتسب به پادشاه و حاکم و امیر

جنسیت اسم امیرا

دختر

امیرا به انگلیسی

amira

تعداد امیرا ها در ایران

705

تلفظ امیرا به فارسی

اَميرا

ریشه اسم امیرا

فارسی , عربی

تلفظ امیرا به انگلیسی

/amirā/

رنگ اسم امیرا

طلایی

ابجد اسم امیرا

252

ابجد وسیط اسم امیرا

24

ابجد صغیر اسم امیرا

9

درباره نام امیرا

امیرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرا که در انگلیسی به صورت amira نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 705 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم امیرا و معنی اسم امیرا

ریشه اسم امیرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرا فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَميرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /amirā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به امیر
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار

معنی اسم امیرا در ثبت احوال

(امير + ا (پسوند نسبت))، منسوب به امير، منتسب به پادشاه و حاكم و امير.
+ ـ امير.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرا عدد " 252 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شاد، خوشحال و مسرور

رفیع، شریف، سرافراز، از نام های پروردگار

محل لغزيدن پا (به لحاظ داشتن زيبايي زياد)

ترکیب دو اسم محمد و مسیح (ستوده و لقب حضرت عیسی(ع))

ترکیب دو اسم عبد و علیم (بنده و دانا)

خواهش، احتیاج، اظهار محبت، (به مجاز) محبوب، معشوق

شاد رویِ نرم خو و آرام

ترکیب دو اسم نازنین و نرگس (با ارزش و گلی خوشبو)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید