امیراشکان

ترکیب دو اسم امیر و اشکان (فرمانروا و پهلوان)

جنسیت اسم امیراشکان

پسر

امیراشکان به انگلیسی

amir-ashkan

تعداد امیراشکان ها در ایران

1,806

تلفظ امیراشکان به فارسی

اميراَشکان

ریشه اسم امیراشکان

فارسی , عربی

تلفظ امیراشکان به انگلیسی

/a.-aškān/

رنگ اسم امیراشکان

طلایی

ابجد اسم امیراشکان

623

ابجد وسیط اسم امیراشکان

35

ابجد صغیر اسم امیراشکان

20

درباره نام امیراشکان

امیراشکان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیراشکان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیراشکان که در انگلیسی به صورت amir-ashkan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,806 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیراشکان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم امیراشکان و معنی اسم امیراشکان

ریشه اسم امیراشکان

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیراشکان فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیراشکان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميراَشکان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-aškān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیراشکان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیراشکان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیراشکان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و اشکان:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
اشکان: منسوب به اشک، نام مؤسس سلسله اشکانیان، پهلوان

معنی اسم امیراشکان در ثبت احوال

از نام هاي مركب، ه امير و اَشکان.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیراشکان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیراشکان عدد " 623 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیراشکان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیراشکان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیراشکان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیراشکان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گیاهی معطر از خانواده نعناع که مصرف دارویی دارد

نام دختر مهراب پادشاه كابل، همسر زال و مادر رستم پهلوان شاهنامه

پشتيبان، حامی

ترکیب دو اسم فاطمه و صبا (رانده شده از آتش و باد خنک)

زن مهربان و خوش قلب

انگبین، (به مجاز) بسيار شيرين و خوش مزه، بسيار دوست داشتنی

(به مجاز) زيبا و قشنگ، دوست داشتنی، دختر زيباروی

سعادتمند، خوشبخت، روز نیک، روز خوش، نام نوعی بلور کبود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید